PostHeaderIcon Bylinková záhadka

Bylinková záhadka

Ľudstvo a rastliny sú od nepamäti navzájom spojené. Už naši predkovia poznali a využívali liečivú moc bylín. Boli obdobia, keď ich sila bola podceňovaná, zatracovaná alebo spochybňovaná. Súčasná doba znovuobjavila ich úžasnú liečivú schopnosť a využíva dary matky prírody.

http://www.mamaaja.sk/rodinny-zivot/zivotny-styl/bylinky-ktore-nam-prisudil-vesmir-fakt-alebo-rozpravka-cas-ii/

Naším cieľom bolo ukázať žiakom, že každý kúsok zeme sa dá rozumne využiť a skrášliť. A taktiež pripomenúť si, koľko liečivej sily je v prírode okolo nás. Dnešné deti totiž vôbec netušia, že púpava, žihľava, či bodliak,  majú aj liečivú moc.

Dnešná bylinková záhradka bola zabudnutým kútom zeme v školskom areáli, pokrytá zvyškami stavebného materiálu, ako tehly, kvádre, sklo, umelá hmota a zarastená meter vysokou burinou. Žiaci vlastnými silami túto parcelu vyčistili, vyhrabali, prerýľovali, odstránili burinu, dokonca preosiali zeminu, aby ju tak očistili od svyškov skla a úlomkov tehál. Pracovali dokonca i vo svojom voľnom  čase, po vyučovaní. A to konktétne nadšenci zo VI.A a VII.A. Samozrejem zapojili sa všetky ročníky, a to i žiaci prvého stupňa, pretože keď videli ako pracujú ich starší kamaráti a súrodenci, nebolo sily, ktorá by im zabránila v zapojení sa do projektu( :

Plán práce :

september hot milfs – december 2011

  • čistenie parcely od zvyškov stavebného materiálu, suchej trávy, buriny a milf fuck smetia

 marec 2012

  • rýľovanie a prekopávanie pôdy, osievanie zeminy, čistenie od kameňov, skla a úlomkov stavebného materiálu

 apríl kamagra online – jún 2012

  • vyznačenie chodníkov a záhonov, ukladanie chodníčkov, obrubníkov, siatie a write my essay sadenie, okopávanie

 Cieľom práce bolo oboznámiť žiakov s bylinami a ich liečivými vlastnosťami a  ukázať žiakom ako sa dá aj nevábna parcela rozumne využiť. Projekt bol úspešný.

 
Najnovšie fotografie
Meniny 2016
Dnes best mobile porn má meniny: Roman(a)
Zajtra má meniny adult anime : Matej
Pozajtra má meniny gay sex : Frederik(a)